top of page

Monthly Schedules

EUCHARISTIC MINISTERS    

director - Ginger Strong-Tidman

September 3 - Toni Percival

September 10 - Jim Padgett

September 17 - Sue Norton

September 24 - Russ Ricker

October 1 - Ginger Strong-Tidman

October 8 - David Wilber

October 15 - Tricia Dodge

October 22 - Marie McMahan

October 29 - Ginger Strong-Tidman

November 5 - Toni Percival

November 12 - Sue Norton

November 19 - Russ Ricker

November 26 - Ginger Strong-Tidman

LAY READERS

director - Ginger Strong-Tidman

September 3 - Judy Surak

September 10 - Tricia Dodge

September 17 - David Wilber

September 24 - Greg Nagy

October 1 - Tricia Dodge

October 8 - Judy Surak

October 15 - Russ Ricker

October 22 - Kay Corney

October 29 - Sue Norton

November 5 - Tricia Dodge

November 12 - David Wilber

November 19 - Greg Nagy

November 26 - Kay Corney

GREETERS/USHERS   

director - Carolyn Ross

 

1st Sunday - Mary Ann Williams, Jane Byers

2nd Sunday - Carolyn Ross, Jane Byers

3rd Sunday - Carolyn Ross, Carol Knupp

4th Sunday - Brad Ackerman, Sue Norton

5th Sunday - David & Anna Wilber

COUNTERS

director - Dave Dodge

 

October 8 - David Wilber, Russ Ricker

October 15 - Mary Ann Williams, Lucy Marron

October 22 - Marie McMahan, Sue Norton

October 29 - Carolyn Ross, Carol Knupp

November 5 - David Wilber, Russ Ricker

November 12 - Mary Ann Williams, Lucy Marron

November 19 - Marie McMahan, Sue Norton

November 26 - Carolyn Ross, Carol Knupp

December 3 - David Wilber, Russ Ricker

COFFEE HOUR HOSTS   

director - Carol Knupp

Our 7 teams are:

1.  Anna & Dave Wilber/ Lynn Robinson

2.  Sue Norton/ Jane & Greg Nagy

3.  Carol Knupp/ Susan McCalister

4.  Joan & Bart Little/ Toni & Frank Percival

5.  Carolyn Ross/ Judy Surak

6.  Russell Ricker/ Anne Leonard

7.  Emilie Binder/ Mary Ann Williams

September 3: Team 3

September 10: Team 4

September 17: Team 5

September 24: Team 6

October 1: mission council

October 8: Team 1

October 15: Team 2

October 22: Team 3

October 29: Team 4

November 5: Team 5

November 12: Team 6

November 19: mission council

November 26: Team 1

December 3: Team 2

December 10: Team 3

December 17: Team 4

bottom of page